ÇİÇEĞİ BURNUNDA BAHÇIVANLAR HAZIR

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği “Bahçıvanlık Eğitimi ”ne katılan kursiyerler başarılı bir eğitim sürecinin ardından katılım belgelerini almaya hak kazandılar.

ÇİÇEĞİ BURNUNDA BAHÇIVANLAR HAZIR

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden ilgili bölüm hocaları tarafından verilen "Bahçıvanlık Kursu" başarılı bir eğitim sürecinin ardından tamamlandı. Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde bir haftalık teorik eğitimin ardından Çansera Kent Bahçesinde verilen pratik eğitimlerle tamamlanan kurstan 210 kişi yararlandı.

İç ve dış mekân süs bitkilerinin bakımı, üretimi ve budanmasından organik tarıma; arıcılıktan meyve ve bağ hastalıklarına kadar birçok konunun anlatıldığı 40 saatlik eğitimlerin ardından uygulamalı eğitimler Çansera Kent Bahçesinde devam etti. Çelik alma, bitki dikimi ve çim tohumu ekimi gibi konularda verilen uygulama eğitimi ile tamamlanan kurs sonunda Çankayanın yeni bahçıvanlarına katılım belgesi takdim edildi.
 
VATANDAŞA DOKUNAN PROJELER...

Etkinlikte Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Kadir Yıldırım ve Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç de kursiyerleri yalnız bırakmadı. Bahçıvanlık eğitiminin aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Kadir Yıldırım, Çankaya Belediyesinin vatandaşa dokunan projeler üretmeye devam edeceğini söyleyerek katılımcıları tebrik etti.  

Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ise daha sonraki kurs dönemlerinde grupların küçültüleceğini ve uygulamaya biraz daha fazla zaman ayrılacağını ifade ederek çalışmaların katılımcılardan gelen önerileri dikkate alarak süreceğini belirtti.    


Paylaş: 

Diğer Haberler