KARTAL BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR

Kartal Belediyesi çevre gönüllerine yol gösterici olmaya devam ediyor. Kartal’da yapılan çalışmaları yakından takip eden TEMA gönüllüleri Kartal Belediyesi’nin serasını ziyaret etti.

KARTAL BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasını ziyaret eden TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) gönüllüsü olan Medine Tayfun Sökmen Orta Okulu öğrencileri sera ile ilgili bilgi aldı. Eğitmen Zuhal Solmaz eşliğinde serayı gezen öğrenciler bitkileri inceleyerek bilgi aldılar. Serada bulunan Kaliforniya solucanlarını da ellerine alarak yakından incelediler. Gözlem kutularına konulan solucanları inceleyen öğrenciler, solucanın ürettiği gübrenin bitkiler için önemli olduğunu da dair bilgileri de Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelinin anlatımıyla dinlediler. Kırmızı solucanın ürettiği gübrenin Kartal Belediyesi parklarında da kullanıldığını öğrendiler. Öğrenciler daha sonra toprağın kaç çeşit toprak birleşiminden ve nasıl elde edildiği hakkında da bilgi aldılar.
Serada bulunan bitki ve toprakla iç içe olan öğrenciler heyecan ve merakla doğanın önemini kavrayarak bitki yetiştirmenin önemini de yerinde gözlem yaparak öğrenmiş oldu. Gönüllü öğrencilere Kartal Belediyesi tarafından 50 adet fıstık çamı fidanı hediye edildi.    


Paylaş: 

Diğer Haberler