ÇOCUKLAR TOHUM EKMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi(ÇODAM) ile Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği(ÜZYEÇDE) tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, çocuklar ile birlikte palamut tohumu ekti.

ÇOCUKLAR TOHUM EKMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

TEMA ve Çevre Çiçekleri Hareketinin katkılarıyla 2015 Uluslararası Toprak Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Toprak Çevre ve Erozyonla Mücadele" konulu bilinçlendirme etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. ÇODAMda yapılan etkinlikte yaklaşık 200 öğrenci ve 12 eğitmen hazır bulundu. Etkinlikte önce çocuklara kendine özgü renkleri ve katmanlarıyla toprağın zaman içerisinde nasıl değiştiği anlatıldı. Verilen bilgilerin ardından saksılara palamut tohumunun ekimine geçildi.

Bu aşamada etkinliğe katılan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, çocuklar ile birlikte palamut tohumu ekti ve tohumlara cansuyu verdi. Ektikleri palamutların ne zaman filizleneceğini soran çocukların sabırsızlıkları gözlerinden okunuyordu. 

Başkan Ak ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen çocuklar ÇODAMdan etkinliğe katılım belgesi de aldı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler