ÖDEMİŞ SÜS-BİR BAKÜ YOLCUSU

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (Süs-Bir) Azerbaycan’da düzenlenecek Uluslararası Çiçekçilik, Peyzaj ve Şehircilik Fuarı AFU EXPO’da stant açarak Ödemiş’teki üretimi tanıtacak.

ÖDEMİŞ SÜS-BİR BAKÜ YOLCUSU

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (Süs-Bir) Azerbaycanda düzenlenecek Uluslararası Çiçekçilik, Peyzaj ve Şehircilik Fuarı AFU EXPOda stant açarak Ödemişteki üretimi tanıtacak. Perşembe günü başlayacak uluslar arası organizasyon cumartesi günü son bulacak.

Azerbaycanın başkenti Baküde düzenlenecek AFU EXPOda stant açarak yurt dışında ilk kez boy gösterecek Ödemiş Süs-Bir hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Türkiyenin önemli süs bitkileri üretim merkezlerinden biri haline gelen Ödemişteki üretimi anlatmak ve ürünleri tanıtmak amacıyla Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça kitapçıklar hazırlayan Ödemiş Süs-Bir adına Başkan Hüseyin Cabbar ve yönetici Muammer Ardıcak görev alacak.

Ödemiş Süs-Birin ilk kez yurtdışı bir organizasyonda stant açacağına vurgu yapan Ödemiş Süs-Bir ve Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Cabbar, Azerbaycan başta olmak üzere Türki Cumhuriyetlerin hedef pazarlar arasında yer aldığını aktardı.

Baküde düzenlenecek organizasyon için yarın yola çıkacaklarını aktaran Cabbar, "Güzel bir stant ve iyi bir sunum ile Ödemişteki üretimi, Ödemişin giderek artan gücünü yansıtacağız. Elbette Türki Cumhuriyetlerin ilgisini bölgemize çekmemiz gerekiyor. Farklı dillerde tanıtım materyallerimizi hazırladık. İlçemizi, üreticimizi temsil etmenin gururunu yaşayacağız. Fakat hepsinden önemlisi kaliteli üretim. Kaliteyi artırmak mecburiyetindeyiz. İhracat istiyorsak, lokmamızı büyütmek istiyorsak kaliteyi artıracağız.

Çok yüksek gümrükler söz konusu iken kalitenin düşük kalması alıcının Avrupaya yönelmesine yol açıyor. Birçok avantaja sahip iken kalitede bir standardı oturtmak ve vaziyet almak durumundayız. Bu açıdan sektörümüzü büyütmek üzere Ödemişli üreticileri bir kez daha Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler