DÜNYA PEYZAJ SEKTÖRÜ KAHVALTIDA BULUŞTU !

Dünyada peyzaj ve fidancılık sektöründe önde gelen şirketler İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ´nin düzenlemiş olduğu kahvaltı programında bir araya geldi.

DÜNYA PEYZAJ SEKTÖRÜ KAHVALTIDA BULUŞTU !

Sektörün öncü ve lider şirketi İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, Flower Show Türkiye bünyesinde İstanbul da buluşan sektörün önde gelen temsilcilerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal tesislerinde ağırladı.

 

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ´nin düzenlemiş olduğu kahvaltı programına, İBB Genel Sekreter Yardımcıları Sayın Hüseyin EREN ve Sayın Eyyüp KARAHAN, İBB Başkan Danışmanı Sayın Prof. Dr. Erman TUNCER, İBB Başkan Danışmanı Sayın Sabri DERELİ, Eyüp Kaymakamı Abdullah DÖLEK, İzmir Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Sayın M. İhsan ŞİMŞEK, İBB Satın Alma Daire başkanı Sayın Ferudun TEKBIYIK, Ödemiş SÜSBİR Başkanı Sayın Selahattin ALTUN, Kültür AŞ Genel Müdürü Sayın Nevzat KÜTÜK , İBB yöneticileri ve sektör temsilcileri katıldı.

 Peyzaj sektörünü bir araya getiren kahvaltı programının açılış konuşması İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Sayın Murat ERMEYDAN gerçekleştirdi. Sayın ERMEYDAN konuşmasında : ´İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ yeşile, güzelliğe olan ihtiyacı gidermek ve doğayı korumak amacıyla çok hassas, yoğun ve hızlı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Faaliyete geçtiği 1998 yılından beri alanında Türkiye´nin en donanımlı, kapsamlı ve profesyonel tek kuruluşu olma özelliğine sahiptir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin öncülüğünde ağaçlandırma, peyzaj, çevre düzenleme gibi birçok projeyi gerçekleştirerek İstanbul´un çehresinin değişimi için yoğun çaba sarf ettik. Köyden kente göçü önlemek, istihdam oluşturmak, ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. Meslek standartlarına uygun, yetkin kişilerin yetişmesini sağlamak amacıyla Bahçıvanlık Kursları düzenliyoruz. Bugün İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, uyguladığı projeler, yurdumuzu süsleyen laleler ve dünyaca ünlü Meilland Gülü üretimiyle güçlü bir marka olmuştur.

 

 Çalışmalarımıza öncülük ederek desteklerini bizden esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir TOPBAŞ ´a, İBB yöneticilerine, tedarikçilerimize, katkısı olan kurum ve kuruluşlar ile emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. ´dedi.

 

 Sayın ERMEYDAN ´ın konuşmasından ardından İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Sayın Mehmet İhsan ŞİMŞEK: ´ Geçen sene bu organizasyondan dolayı çok mutlu olmuştum ama bu sene daha mutluyum. Sanırım gelecek sene daha da mutlu olacağım. Biz hep sunu söylerdik peyzaj sektöründe bir araya gelelim, farklılıklar yaratalım ve bu farklılıkları da dünyaya duyuralım. Ve bugün bunu Flower Show Fuarında gerekse bu kahvaltıda görüyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün aramızda Almanya´dan, Fransa´dan, İtalya´dan gelen sayılı fidancılar var. Ayrıca bu çalışmaları görmek için Dubai´den, Ürdün´den, Türki Cumhuriyetlerden aramızda olanlar var. Bu peyzaj sektörü ´nün Türkiye´de geldiği noktayı göstermektedir. Sayın Başkanımız 2005 yılında ´İstanbullu her şeyi hak ediyor, çiçeğin de, ağacın da en güzelini hak ediyor. Lale bu vatana geri dönsün.´ demişti. Ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ´nin bu alanda sektöre çok büyük katkıları oldu. Yoğun katılımla gerçekleşen bu kusursuz organizasyon için de İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ´ye çok teşekkür ediyorum. ´dedi.

 

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Eyyüp KARAHAN; ´Almanya´da, İtalya´da, Hollanda´da fidanlıklarda gezerken hayranlıkla izlediğimiz tabloyu bugün Sakarya, İzmir, Adana, İstanbul ve Antalya´daki fidanlıklarımızda da rahatlıkla görüyoruz. 1994 yılında sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bir adım bizi bu noktaya getirdi. Geride kalan 11 yılda da Başkanımız Sayın Kadir Topbaş´ın da sektöre verdiği destek bir adım daha ileriye taşıdı. Artık çıtayı daha da yukarılara taşıma zamanımız geldi de geçiyor´ diyerek sözlerine son verdi.

 

 Yoğun bir katılımla gerçekleşen, peyzaj sektörünü bir araya getiren kahvaltı programında katılımcılar sıcak temaslarda bulundu. Programın ardından fuar alanına geri dönen misafirler İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ´ye bu organizasyonu düzenleyerek sektöre verdiği destekten ötürü teşekkürlerini ilettiler.


Paylaş: 

Diğer Haberler