EN BÜYÜK PARK AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çevre düzenleme çalışmalarıyla Kültür Parkı açılışa hazırlıyorlar.

EN BÜYÜK PARK AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

 

Açılışa günler kala Kültür-Parkta çim serimi, ağaç dikimi, asfalt çalışmaları, kaldırım parke taşı döşemesi ve cami iç tasarımı gibi pek çok çalışma, hummalı bir şekilde gerçekleştiriliyor.  Kültür Parkta çalışmaların son sürat devam ettiğini belirten Başkan Yanılmaz, açılış tarihinin öne alındığını ve açılışın 25 Mayısta gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

Bölgenin en büyük dinlenme alanına sahip olacak Kültür Parkta yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ekiplerin 18.421 adet ağaç ve süs bitkisi ile 95 bin metrekare alanda çim serimi gerçekleştirdiğini belirtti.

 

Başkan Yanılmaz, Başkan Yardımcısı Kazim Özgür ve Park ve Bahçeler Müdürü Murat Torgut ile birlikte Kültür Parkta gerçekleştirdiği incelemede, çalışmaların 350 kişilik bir ekiple 24 saat aralıksız devam ettiğini belirterek, "25 Mayıs 2015te Kültür Parkın açılışını yapacağız. Daha önce 29 Mayısta açılış yapmayı planlamıştık, ancak açılışı 4 gün öne çektik. Bu nedenle çalışmalar 24 saat devam ediyor. Şu anda 350 kişi çalışıyor, yarından itibaren bu sayıyı 500 kişiye çıkararak, Kültür Parkı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler