KARŞIYAKA ÇİÇEK FESTİVALİ

İzmirli çiçek üreticileriyle doğa sevdalılarını buluşturan “Karşıyaka Çiçek Festivali” için geri sayım başladı.

KARŞIYAKA ÇİÇEK FESTİVALİ

Karşıyaka Belediyesi tarafından 15 - 18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek dev organizasyon, Bostanlı Pazaryerinde gerçekleşecek. Sevilen sanatçı ve grupların konserleri de festival akşamlarına renk katacak.

Üreticiden Tüketiciye

Karşıyaka Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Çiçek Festivali, bu yıl 14üncü kez Karşıyakayı renklendirecek. 15 - 18 Mayısta Bostanlı Pazaryerinde yapılacak festivalde, Bayındır, Ödemiş, Urla gibi çeşitli bölgelerden 70 çiçek üreticisi stant açacak. Yüzlerce çeşit çiçek, meyve ve ağaç fidanları ile bahçe bitkilerinin görücüye çıkarılacağı festivalde satışlar da üreticiden tüketiciye aracısız olarak gerçekleşecek. Festivalde; bahçe malzemeleri, saksı çeşitleri, çiçek ilaçları, toprak ve gübre gibi ürünlerin satışı da yapılacak. Karşıyaka Belediyesi Parklar Müdürlüğü ise alanda stant açarak, çiçek ve bahçe bitkileri konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek.

Eğlence Dolu Günler

Yöresel gıda ve hediyelik eşya gibi farklı stantların da yer alacağı festival alanında, çocuklar için oyun grupları kurulacak. 4 gün sürecek organizasyon kapsamında her akşam konser keyfi de yaşanacak. 15 Mayısta Grup Mecaz, 16 Mayısta Turabi Değerli ve Orkestrası, 17 Mayısta Lal ve Selim Gülay, 18 Mayısta Düş Gezginleri sahneye çıkacak. Konserler saat 20.30da başlayacak.

En Güzel Balkon Bahçe

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği "14. Karşıyaka En Güzel Balkon ve Bahçe Yarışması" için de hazırlıklar başladı. ‘En güzel balkonNULL, ‘En güzel bahçe ve ‘En güzel apartman bahçesi kategorilerinde gerçekleşecek yarışmaya katılmak isteyenler, 29 Mayısa kadar Karşıyaka Belediyesi Halkla İlişkiler Birimine başvurabilecek. Uzman jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirmelerin ardından dereceye girenler, 10 Haziranda Tay Parkta düzenlenecek törenle açıklanacak. İlk 3e girenlere plaket ve sürpriz hediyelerin verileceği yarışma için 399 40 17 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilecek.

Çiçek Gibi Karşıyaka

Karşıyakayı çiçeklerle güzelleştirmek ve daha yeşil bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Hem Çiçek Festivalimiz hem de En Güzel Balkon ve Bahçe Yarışmamız, çiçek gibi bir Karşıyaka yaratma hedefimizde önemli yer tutuyor. Tüm Karşıyakalıları, coşkumuza ortak olmaya davet ediyorum" dedi. 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler