ESPİYENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

27 Haziran 2013 tarihinde ihalesi gerçekleşen Espiye Şehir Girişi Peyzaj Düzenleme Projesi yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak yapım aşamasına geçildi.

ESPİYENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

27 Haziran 2013 tarihinde ihalesi gerçekleşen Espiye Şehir Girişi Peyzaj Düzenleme Projesi yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak yapım aşamasına geçildi. İhale bedeli 250 bin TL olan proje 90 gün gibi kısa bir sürede bitirilerek Espiye’ye kazandırılacak.

Proje dahilinde toplam 600m2 alan içinde; 5 adet kameriye, 3 adet dolmuş durağı, 1 adet saat kulesi, 55 adet çim aydınlatma armatürü, 41 adet LED aydınlatma direği yapılarak ilçenin şehir girişi bambaşka bir görünüme kavuşacak.
Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, “İlçemizin görünüşünü değiştirmek adına yaptığımız projelerden biri olan Espiye Şehir Girişi Peyzaj Düzenleme Projesi ile ilçemize daha modern bir görünüm kazandırmanın yanı sıra girişte bulunan dolmuş duraklarını da dağınık bir görüntüden kurtarıp daha kullanışlı ve vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak bir hale getirmeyi planlıyoruz''dedi.

 

Kaynak: Giresun Işık Gazetesi


Paylaş: 

Diğer Haberler