HATAYDA YANAN ORMANLARIN YERİNE 60 BİN FİDAN DİKİLDİ

Hatay’da kısa adı HAYAD olan Hatay Yardımlaşma Derneği ve Çevre Kuruluşları Dernekleri (ÇEKUD) ev sahipliğinde 2013 yılında yanan ağaçların yerine toplam 60 bin fidan dikildi.

HATAYDA YANAN ORMANLARIN YERİNE 60 BİN FİDAN DİKİLDİ

Hatayda kısa adı HAYAD olan Hatay Yardımlaşma Derneği ve Çevre Kuruluşları Dernekleri (ÇEKUD) ev sahipliğinde 2013 yılında yanan ağaçların yerine toplam 60 bin fidan dikildi.

Belen ilçesine bağlı Bakras köyünde gerçekleşen fidan dikiminde konuşma yapan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, "Ülkemizin yüzde 86sı maalesef erozyona maruz kalıyor, yılda en az 50 bin ton toprak barajlarımıza, göllerimize vedenizlerimize gidiyor. Bunun önüne geçebilmek için temiz su kaynaklarını muhafaza edebilmek temiz havayı muhafaza edebilmek için ülkemizi baştan aşağıya yeşillendirmek, hepimizin insani bir görevidir" dedi.

Vali Lekesiz fidan dikiminde destek ve katkıda bulunanlara teşekkür ederek birer plaket verdi.

Antakya Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi ise, 2013 yılında çıkan orman yangınlarında 55 hektara yakın bir ormanlık alanın zarar gördüğünü belirterek, şu andan itibaren bu alana 60 bin fidan dikileceğini ve önümüzdeki hafta içerisinde 2 bin adetinin dikileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından fidan dikme törenine katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar yangında zarar gören alana fidan diktiler.    


Paylaş: 

Diğer Haberler