YERKÖY ADLİYE SARAYINDA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Yerköy Adliyesinde görevli hakimler, savcılar ve beraberindeki adliye çalışanları, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Adliye Sarayının bahçesine fidan diktiler.

YERKÖY ADLİYE SARAYINDA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Yerköy Adliyesinde görevli hakimler, savcılar ve beraberindeki adliye çalışanları, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Adliye Sarayının bahçesine fidan diktiler.

Başsavcı Gürhan Okan Us, adliye binasının daha güzel bir görünüme kavuşturulması için bahçeyi ağaçlandırdıklarını söyledi.

Geçmiş yıllarda da adliyenin bahçesine ağaçlandırma çalışması yaptıklarını ifade eden Us, adliye binasının daha güzel bir görünüme kavuşturulması için bahçeyi ağaçlandırdıklarını belirterek şöyle konuştu:

"ilçe adliyemiz, gerek mimarisi olasın gerekse çevre düzeni olsun güzel bir konuma ve görünüme sahiptir. Ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında adliyemize çam ağacı dikimi gerçekleştirdik. Şair ve YazarNazım Hikmet bile ağaçlar için şu ifadeyi kullanmıştır; "Yaşamak tek bir ağaç kadar hür ve bir orman kadar kardeşçesine" diye bir söz etmiştir. Bu söze dayanarak bizlerde adliye çalışanlarımızla birlikte adliyemize çam ağacı diktik."

Ağaçlandırma çalışmasına, Başsavcı Gürhan Okan Us, Savcılar İbrahim Altınok ve Semih Şimşir, Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimleri Selda Barış ve Nihal Burak, Asliye Ceza Hakimi Fatma Burcu Nacar, Sulh Ceza Hakimi Gülay Gürbüz, adliye personelleri katıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler