HOLLANDALI ÖĞRENCİLER EXPO 2016DA

Hollanda’da ziraat ve bahçe bitkileri eğitimi gören 17’si öğrenci 20 kişilik grup, bir haftalık inceleme ve tatil için geldikleri Antalya’da ilk ziyaretlerini EXPO 2016 Antalya’ya yaptı.

HOLLANDALI ÖĞRENCİLER EXPO 2016DA

Wellant Collegede okuyan öğrenciler, Aksu İlçesindeki bin 121 dönümlük sergi alanındaki çalışmaları proje üzerinde inceledi ve sunumu dinledi. Hollandalı öğrenciler araçla alanı gezdi ve çalışmaları yerinde gördü. Daha sonra yönetim binasına geçen Hollandalı öğrencilere, görsel ve teknik sunum yapıldı. Grup ile ilgili bilgi veren öğretmen Pieter Wijkmans, öğrencilerin mezun olduktan sonra tarım sektöründe çalışacaklarını söyledi. Hollanda hükümetinin öğrencileri inceleme yapmaları için gönderdiğini söyleyen Wijkmans, "Bir haftalık ziyaretin ilk gününde EXPO 2016 Antalya projesini görmek istedik" dedi.

Öğrenci ve öğretmenler daha sonra sergi alanına 2 tane tarçın ağacı (Cinnamomum camphora) dikti, can suyunu verip ağacın gövdesine künye taktı. Öğrenciler, EXPO 2016 Antalyanın sevimli maskotları Ece-Efe ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler