KALİTEDEN TAVİZ YOK

YENİCE SERACILIK KALİTEDEN TAVİZ VERMİYOR

KALİTEDEN TAVİZ YOK

Mersin Tarsusta 2 bin 500 metre karelik bir alanda sektöre katkı sağlayan Yenice Seracılık kaliteden taviz vermeden üretim yapıyor.

 

BÜYÜYEN FİRMA

1993 yılında Mersin Tarsusta 5 dekar arazi ile üretime başlayan Yenice Seracılık, kendini geliştirerek 2000 yılında Yenice Seracılık Tarımsal Üretim ve Pazarlama firmasının kurulmasıyla daha profesyonel bir üretim yapmaya başladı. Bugün 70 dekar kapalı yüksek seralar ile 180 dekar açık alan olmak üzere toplam 250 dekar alanda üretim yapan Yenice Seracılık, Çukurova bölgesinde sektöre yön veren firmalardan biri.

 

KALİTELİ HİZMET

Üretimleri ile ilgili bilgi veren Yenice Seracılık sahibi Yakup Güncüoğlu, şunları söyledi: "2004 yılında dış mekan süs bitkileri üretim denemelerine başlayan firmamız, 180 dekar arazide başta Akdeniz Bölgesi çalı türleri olmak üzere, mevsimlik ve çok yıllık çiçekli bitkiler, aromatik bitkiler ve peyzaj uygulamalarında kullanılan bitki türleri üretmektedir. Yüksek seralarda ise iç mekan süs bitkileri üretmekteyiz. Üretimlerimizde; sulama, gübreleme, ısıtma ve ilaçlamalarımızı otomasyon düzeniyle yapmaktayız. Daha geniş müşteri kitlesine hitap edebilmek için dünyanın çeşitli bölgelerine bitki ihracatına başlayan firmamız başta Hollanda olmak üzere Kıbrıs, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerine ürünlerin yüzde 30unu ihraç etmektedir. Diğer yüzde 80 üretimimizi toptancı bayiler aracılığı ile Türkiyenin tüm bölgelerinde satılmaktadır. Üretim ve satış departmanlarında deneyimli kadromuz ve güçlü araç filomuz ile lojistik anlamda da müşterilerimize kaliteli hizmet vermeye devYenice Seracılık Co., which is located in Tarsus/Mersin, contributes to the industry in an area of  2 thousands and  500 square meters and company producing plants without compromising the quality. Yenice Seracalık, producing especially the Mediterranean region shrub species, plant species used in landscaping applications including seasonal, perennial flowering plants and fragrant plants.am ediyoruz."  

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler