İKLİM AVANTAJINI İYİ KULLANIYORUZ

İKLİM AVANTAJINI İYİ KULLANIYORUZ

 

Verim Ziraat Çiçek Üretim Sorumlusu Faruk Zor, Adananın iklim avantajını iyi kullandıklarını belirterek Orkide ve Antoryom üretimi yaptıklarını söyledi.

 

BÜYÜK AVANTAJ

Adana Seyhanda hizmet veren Verim Ziraat Çiçek Üretim Sorumlusu Faruk Zor, Adananın iklim avantajlarını iyi kullandıklarını söyledi. Sektördeki sorunlara da dikkat çeken Zor: "Verim Ziraat olarak Orkide, Antoryum üretimi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca kavun ve kabak tohumu da yapıyoruz. Türkiyenin yüzde 70 kavun ihtiyacını biz karşılıyoruz. Bu yıl Ukrayna ve Kuzey Iraka da açılmaya başladık. Adana kış aylarında 15-16 derece. Bunun avantajını kullanıyoruz. Mesela bir Yalova bu sıcaklık değerinde değil. Dolayısıyla ısıtma maliyetleri yüksek oluyor. Sektörde bir fiyat politikasının da olması gerekiyor. İnsanlar hep aynı çiçeği görmekten bıktı. Üreticiler olarak biraz daha organize olmamız gerekiyor. Hem seracılar, hem pazarlamacılar hem de çiçekçiler kendi halinde. Bir dönem İstanbul, Adana ile iyi çalışıyordu; fakat bir süredir eski yoğunluk yok. Daha çok doğu illerine ürün gönderiyoruz." diye konuştu.

 

 

 

Verim Agriculture Co. Flower Production Manager  Mr.Faruk ZOR, mentioned that they produce Orchids and Athuriums by using climate advantages in  Adana. Mr. ZOR emphasized that they mainly send plants to the eastern provinces and he stressed that  the industry will go better places in the future with togetherness.

 

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler