KENTİN VİTRİNİ DEĞİŞİYOR

KENTİN VİTRİNİ DEĞİŞİYOR

Kentin Vitrini Değişiyor

Uşak Belediyesi kentin girişlerine çiçeklerden oluşan kilim motifleri ve Uşakı tanıtan simgeler yerleştirerek şehrin vitrinini değiştiriyor. Uşakın güzelliğinin kentin girişlerinden itibaren fark edilmesini istediklerini söyleyen Cahan, bu kapsamda örnek bir çalışmaya başladıklarını bildirdi.

Uşak Belediyesi kentin vitrini niteliğinde olan girişinde örnek bir çalışma yaptı. Proje ile Uşakın girişlerine canlı çiçekler ile kilim motifleri işlendi. Çalışma İzmir Ankara Karayolu üzerinde uygun görülen alanlar ve kentin uğrak yerlerine Uşakı tanıtan öğeler ve belediye logoları işlenmesiyle devam edecek.

Çiçekler ayrı bir hava katacak

Konu hakkında bilgi veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Gelişmekte olan ilimizin giriş kısımlarının göze hitap eden bir yapıda olmasını istedik" şeklinde konuştu. Havaların iyileşmesi ile bu kapsamda çalışmalara başlandığına dikkat çeken Başkan Cahan, "İlimiz hergün on binlerce aracın geçiş yaptığı bir şehirdir. Bu durum ilimizden geçenlerin kentimiz hakkında az ya da çok bir fikir sahibi olmasına neden oluyor. Biz her geçen vatandaşın marka bir şehirde olduğunu hissettirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakın bir zamanda bitireceğimiz mega projelerimiz ilimizin sadece geçilen değil, konaklanan bir şehir olmasına da vesile olacak. Biz bu konuda önemli adımlardan birisi olan kent girişlerindeki çalışmalara başladık. Bu vesileyle girişlerimizde canlı çiçeklerden oluşan ve Uşakı hatırlatan desenler çizmek istedik. Bunun ilk adımını ise kilim motifleri ile sağladık. Bilindiği gibi kilimler ve motifler ilimizin simgelerindendir" dedi. 

Çalışmanın başlamasıyla kendisini gösterdiğini ve dikkat çektiğini anlatan Cahan, vatandaşlardan gelen ilk intibanın da olumlu olduğunu iletti.

Çalışmalar sürecek

Başkan Cahan bundan sonra da bitkiler ve çiçekler ile başarılı çalışmalar yapacaklarını da sözlerine eklerken şunları kaydetti: "İlimizin yemyeşil bir çiçek bahçesi imajına kavuşmasını önemsiyoruz. Mevsimin değişimi ve havaların ısınmasıyla bu düşüncemiz somut bir hale geldi. Kentimizin birçok noktasında çiçek bahçeleri ve farklı renkleri görmekteyiz. Şehit Mehmet Bozkuş Köprülü Kavşağında da çiçeklerimiz köprümüzü süslemekte ve ayrı bir hava vermektedir. Biz bundan sonra da aynı bilinçle çalışarak kentimizin havasını değiştireceğiz"


Paylaş: 

Diğer Haberler