KİRAZDA ÖRNEK PROJE

Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği, Kiraz ilçesinde yaptığı sosyal çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

KİRAZDA ÖRNEK PROJE

Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği, Kiraz ilçesinde yaptığı sosyal çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
Kiraz ilçesinde, engelsiz umutlar yeşeriyor projesi ile Kirazda çiçek serası kuran Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği, burada mevsimlik çiçekyetiştirmeye başladı. Dernek üyesi engelli vatandaşlar, ilk çiçek ve bitkilerintohumlarını ise toprakla buluşturdu.
Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsi Umutlar Derneği Başkanı Atiye Okka, engelli bireylerin gelişimlerine katkı sunmak istediklerini ifade etti. Okka, "Engelli bireylerimizin gelişimlerine katkı sunmak, üretimin ve toprağın önemini göstermek amacıyla böyle bir proje ortaya koyduk. Buradaki diğer amaçlarımız da engellilerimizin sosyalleşmesi, özgüvenlerinin oluşması ayrıca kendilerine bu senin sen yetiştireceksin bakımı senin bu çiçek senin adını taşıyacak diyerek sorumluluklar sahibi olmalarını sağladık. Projemizi projelendirdikten sonra Kiraz Belediyesi sunduk. Belediyemiz projemizi inceledikten sonra bize destek ve katkı sundu. Kiraz Belediyesinin katkıları ile Kiraz Belediyesi şantiye alanında çiçek seramızı kurduk. Bugün belediyemizin koordinesinde çiçekler bitkiler ve fideler engellilerimiz tarafından dikimi yapıldı. Yetiştirilen bitkiler, bazı yakın il ve ilçelerde festival etkinliklere katılarak sergilenecektir" dedi.    


Paylaş: 

Diğer Haberler