ORMAN DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ FİDAN DAĞITIMINA DEVAM EDİYOR

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi Müdürlüğü, Güzelyurt Orman Fidanlığı’nda fidan dağıtımına devam ediyor.

ORMAN DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ FİDAN DAĞITIMINA DEVAM EDİYOR

Fidan dağıtımlarını yerinde inceleyen Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzoğlu, gelir getirici türdeki ağaçların sayısını artırma ve tarım üreticilerine ek gelir kazandırma amacıyla ücretsiz harnup, ceviz ve badem fidanı dağıtımına devam ettiklerini söyledi.

Karzoğlu, fidan temin etmek isteyen ,dairenin kiralarında orman tarlası veya özel tarımsal arazi bulunan vatandaşların koçan ve sözleşmeleri ile birlikte başvuru yapabileceklerini hatırlattı.

Başvuru  dilekçelerinin incelendiği belirtilerek, değerlendirmede imkanlar ölçüsünde talebi karşılayacak şekilde fidan dağıtım listelerinin hazırlandığını söyleyen Karzoğlu, 21 Şubata kadar fidan dağıtımlarının devam edeceğini ifade etti.

Fidan dağıtımı kapsamında ilk etapta 5 Bin Adet Ceviz,5 Bin Adet Badem ve 10 Bin Adet Harnupu vatandaşa vereceklerini ifade eden Karzoğlu,önümüzdeki yıl bu rakamı arttıracaklarını ve Bakan Hamit Bakırcının hedeflediği her eve en az üç fidan olacak şekilde ağaçlandırma çalışması yapmak istediklerini söyledi.

Güzelyurt Orman Fidanlığında 2014-2015 yıllarında ağaçladırma faaliyetlerinde kullanılacak fidanların da üretiminin yapıldığını söyleyen Karzoğlu, fidanlıkta hem bu yıl hem de önümüzdeki dönem için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Karzoğlu,amaçlarının ülke topraklarını daha çok yeşil alana dönüştürmek olduğunu söyleyerek, bu bilinçle tüm daire personelinin büyük bir özveri gösterdiğini ifade etti.İncelemeler sırasında Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müdürü Efsun Salel Kaşif ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler