Peyzaj Mimarları Hem Gezdi Hem Eğlendi

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi’nin Yalova’da düzenlediği teknik gezi 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi. Yeşilvadi ve Taxus firmalarını gezen peyzaj mimarları üretim alanlarını ve bitkileri yakından inceleme imkanı buldu.

Peyzaj Mimarları Hem Gezdi Hem Eğlendi

 

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı program, peyzaj mimarları için keyifli dakikalara sahne oldu.

 

İlk Durak Yeşilvadi

Yeşilvadi Landscape Design'in Yalova Garden A.Ş'de bulunan üretim alanında başlayan program, gerçekleştirilen kahvaltının ardından fidanlık gezisiyle devam etti. Gezi sırasında Yönetim Kurulu Başkanı Metin Karakuş, ziyaretçilere bitkiler ve üretim alanı hakkında bilgi verdi. Program sonunda Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi, Karakuş'a plaket takdim etti. Katılımcılara ve odaya teşekkür eden Karakuş; "Yeşilvadi olarak kapılarımız her zaman sizlere açık. Bugün burada olduğunuz için teşekkür ederiz. Odamıza, Başkanımıza ve yönetim kuruluna böyle bir çalışma için ayrıca teşekkür ederiz" dedi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Yalova Bonsai Müzesini ziyaret eden peyzaj mimarları, müzede bulunan bonsai örneklerini inceleme fırsatı buldu. Ziyaretçilere bonsai üretimi ve bakımı hakkında bilgi verildi.

 

 

Son Durak Taxus

Bonsai Müzesi'nin ardından Taxus Fidancık'ta bir araya gelen peyzaj mimarları, fidanlığı gezerek incelemelerde bulundu. Ziyaretçilerle yakından ilgilenen Kurucu Ortaklar; Bünyamin Durukan, Savaş Bayraktar ve Tamer Gümüş bitkiler ve fidanlık hakkında bilgi verdi. Taxus'un kuruluşu hakkında bilgi veren Bünyamin Durukan; "Taxus'u gelecek projesi olarak üç ortak olarak kurduk. Aslında bizim açımızdan bir emeklilik projesiydi. Çalışmalarımız giderek seçkin bitkilerin bulunabileceği bir fidanlığa evrildi. Şu an için amacımız her yerde bulamayacağınız büyüklükte ve türde bitkileri burada satışa sunmak. Bugün burada olan herkese çok teşekkür ediyoruz, her zaman beklediğimizi bilmenizi istiyoruz" dedi.

 

Fidanlıkta geçekleştirilen yemek programının ardından Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Karaman; "Burada sizlerle olmak çok güzeldi. Bizi ağırlayan Taxus Fidancılık ailesine teşekkür ederiz" dedi. Karaman günün hatırası olarak Taxus Fidancılık Ailesi'ne plaket taktim etti.

 

Teknik Gezi, Taxus Fidancılık'ta tamamlanırken, peyzaj mimarları gönüllerince eğlendi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler