Plant Akademi Yine Dopdolu

Plant Akademi söyleşi programı Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ardından Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu.

Plant Akademi Yine Dopdolu

Plant Akademi söyleşi programı Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ardından Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu. Söyleşiye Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi H. Remzi Adıyaman, Ziraat Mühendisi Ünal Çolakel, Peyzaj Yüksek Mimarı Aynur Akdaş ve Oklu Fidancılık İşletme Müdürü Ömer Faruk Oklu katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Zengin açılış konuşmasında sektör ve üniversite iş birliğinin önemine vurgu yaptı. Zengin, “Plant Akademi söyleşilerinin öğrencilerimize çok şey kattığını düşünüyorum. Ayrıca PSB AANATOLIA Fuarı’nda gerçekleştirilen Proje ve Tasarım Yarışması’nda birinci olan öğrencilerimize ve bu imkanı sunan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

PSB ANATOLIA Fuarı’nda birinci olan Pamukkale Üniversitesi öğrencilerini ve tüm akademik kadroyu tebrik eden H. Remzi Adıyaman, “Geçtiğimiz yıl on iki üniversitenin katıldığı yarışmaya bu yıl daha fazla katılım olacak. Öğrencilerimiz için faydalı olduğuna inandığımız her faaliyeti keyifle yapıyoruz. Sektörümüz gelişmesi ve geleceği için üniversitelerimizle ve öğrencilerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Ziraat Mühendisi Ünal Çolakel, “Çağlayan Tarım olarak süs bitkilerinde bitki besleme konusunda büyük hassasiyet sahibiyiz. Peyzaj mimarlarının ve bitki üretimi yapan sektör profesyonellerinin besleme konusunda yaptığı çalışmaların büyük fark yaratıyor. Bitkiyi nerede kullandığınız kadar, nasıl beslenmesi gerektiği ve nelere ihtiyaç duyduğu da çok önemlidir.” dedi.

Oklu Peyzaj İşletme Sorumlusu Ömer Faruk Oklu, “Peyzaj ve süs bitkileri sektörü ilerleyen yıllarda daha da önemli bir konumda olacaktır. Üretim, proje ve satış anlamında dünya standartlarında çalışmalar gerçekleştirmemiz için sizler önemli bir konumdasınız. Gelecek için atılan her adım bizi daha güzel bir yere taşıyacaktır.” dedi.

Peyzaj Yüksek Mimarı Aynur Akdaş, proje ve konsept konusunda deneyimlerini öğrencilerle paylaşırken, “Peyzaj mimarı olarak projelerdeki etkinliğimizin ve ağırlığımızın korunarak doğayla barışık çalışmalara imza atmalıyız. Peyzaj mimarları yalnızca bitkilendirme çalışması yapmaz, gerektiğinde mimari projelere müdahale ederek doğru yönlendirmelerle peyzaj açısından en doğru sonuçları alabilirsiniz.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler