PMO İstanbul Şubesi Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Görev dağılımının gerçekleştirilmesinin ardından başlayan çalışmalar yerel yönetimler ve üniversitelerle devam ediyor.

PMO İstanbul Şubesi Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

 

 

Yerel Yönetimlerle İş Birliği

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi 6 Mart Çarşamba günü gerçekleşen "Sürdürülebilir Enerji ve İklim Değişikliği Eylem Planı" toplantısına katıldı. Kartal Belediyesi ve İstanbul Enerji A.Ş. iş birliği ile gerçekleştirilen toplantıya İstanbul Şubesi adına Yönetim Kurulu Üyelerinden Aytül Çevik katılım sağladı. Toplantıda iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması, iklim değişikliğine uyum sağlanması, Kartal ilçesin de nötr karbon yaklaşımının benimsenmesi ve 2030 yılına kadar karbon emisyonunun %40 azaltılması gibi konular değerlendirildi.

 

 

Üniversitelerle İş Birliği

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi ile T.C. Yeditepe Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bengi Korgavuş ve bölüm hocaları ile planlanan etkinlikler, Öğrenci-Mezun-Akademisyen-Oda ilişkileri üzerine görüşmeler yapıldı. Ortak projeler yürütebilmek amacıyla yapılan görüşmelere şubeyi temsilen Şube Başkanı Evrim Karaman, Şube 2. Başkanı Nilüfer Birinci ve Şube Sayman Üyesi Ayşe Nur Bölükbaşı katıldı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler