Sektörün En Kapsamlı Fuarı Basına Tanıtıldı

PSB Anatolia Fuarı 6 Eylül’de kapılarını açmaya hazırken, Basın Tanıtım Toplantısı 28 Ağustos Pazartesi günü yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Sektörün En Kapsamlı Fuarı Basına Tanıtıldı

 

Bu yıl 6.'sı düzenlenecek olan fuarın tanıtım toplantısı Sapanca Kırkpınar'da gerçekleşirken, programa Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Müjdat Çetin, DİJİMED Başkanı Ersin İbil, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, Süs Bitkileri Kooperatif Başkanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Tanıtım sonrası katılımcılara çiçek hediye edildi ve festival alanının girişinde hatıra fotoğrafı çekildi. Sapanca Kırkpınar'daki 60 bin metrekare açık alana sahip olan dev fuara, bu yıl 230 firmanın katılım sağlaması bekleniyor.

 

Üreticilerimizle dayanışma içerisinde çalışıyoruz

Başkan Yüce konuşmasında süs bitkisi yetiştiriciliğine gerekli desteğin verildiğini ifade ederek, "Şehrimizin iklim şartları ve diğer faktörleri açısından süs bitkileri yetiştiriciliğine oldukça uygun olması bizleri sürekli çalışmaya, üretmeye itiyor. Hamdolsun ki dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği üretimi konusunda, teknik altyapısı yeterli şirketlerimiz var. Bu avantaj ile kooperatiflerimiz ve üreticilerimiz ile dayanışma halinde, Avrupa standartlarında, kaliteden ödün vermeden, planlı üretim yaparak, ihracatımızı katlayarak artırabilir, güçlü bir üretim şehri olabiliriz" dedi.

 

230 firma ve 20 farklı ülkeden nitelikli ziyaretçi

Başkan Yüce, 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara dair bilgi paylaşarak, "Bugün toplantısını gerçekleştirdiğimiz PSB Anatolia 2023 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı sayesinde alanında dünyanın en başarılı markalarını ve isimlerini ağırlayacağız. Üretici ve tüketiciyi bir araya getireceğimiz fuarda aynı zamanda sektör profesyonellerine ve genç temsilcilere yeni iş fırsatları sunacağız. Biliyorsunuz ki gençlerimiz bizim için çok kıymetli. Onların önünü açmak, destek olmak ve vizyon katmak için 20 üniversitenin katılımıyla Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Peyzaj Mimarları Odası iş birliğinde 3. PMOGENÇ Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Nitelikli ve çok kapsamlı bir fuara ev sahipliği yapıyoruz

Programda konuşan Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman ise, "PSB Anatolia fuarımız bu sene uluslararası olması sebebiyle Türkiye'de ve dünyada tanınırlığı oldukça arttı. Yurtiçinden yaklaşık 35 bin ziyaretçi bekliyoruz. 2 bin kişinin üstünde de yurtdışı ziyaretçilerine kapılarımızı açacağız. Bunun yanı sıra dünyada sadece 3 fuarda gerçekleşen, 20 üniversitenin katılımıyla peyzaj öğrencilerin yarışması da fuarımızda olacak. Uluslararası konferansların da düzenleneceği nitelikli ve çok kapsamlı bir fuar olacak. Türkiye'nin en prestijli üretim firmaları fuarımızda yer alıyor. Türkiye'de ve dünyada söz sahibi olmuş peyzaj uygulama firmalarının bu fuarda yer aldığını söyleyebilirim. Bu vesile ile PSB Anatolia 2023 Uluslararası Peyzaj, Süs bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı'nın şimdiden ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler