SİLİFKE ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ OLACAK

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, birçok şehirden daha yeşil bir dokuya sahip olduklarını, bu yıl yaz sezonunda kentte 50 bin fidan ve 100 bin çiçek dikeceklerini bildirdi.

SİLİFKE ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ OLACAK

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, birçok şehirden daha yeşil bir dokuya sahip olduklarını, bu yıl yaz sezonunda kentte 50 bin fidan ve 100 bin çiçek dikeceklerini söyledi.

Şehir içerisinde her yeşil alanın korunması ve yeşil alanların çoğaltılması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalar yürüttüğünü belirten Başkan Turgut, belediyeye ait çiçek ve ağaç yetiştirme serasında incelemelerde bulundu.

Belediye Fen İşleri Müdürü Murat Ayaşla birlikte park ve bahçeler birimine bağlı çiçek ve ağaç dikim ve yetiştirme serasını gezen Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut yaptığı açıklamada, "Bahar, yaz ve güz mevsimlerinde mevsim şartlarına uygun çiçeklendirme çalışmalarını yürüteceğiz. Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde mevsime göre çeşitli cinslerde çiçeklendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca bugünlerde şehirmerkezindeki yeşil alanlarda ara ekimlere başlayacağız. Belediyemize ait seramızda yetiştirdiğimiz bu mevsimlik çiçek ve ağaçları hem kent merkezimizde hem de turistik yerleşim alanlarımız olan mahallelerimizde park ve bahçelere dikeceğiz. Hedefimiz betonlaşmanın büyük hızla devam ettiği büyük şehirlere inat yeşil alanların çoğaldığı ve kentin akciğerleri dediğimiz yeşil alanların yapımlarına ve idamelerine Silifke Belediyesi olarak devam edeceğiz" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler