UZMAN PEYZAJ SAPANCA FİDANLIĞI HİZMETTE

UZMAN PEYZAJ SAPANCA FİDANLIĞI HİZMETTE

Merkezi Ankarada bulunan Uzman Peyzaj, yeni kurduğu fidanlık ile Sapancada da sektöre hizmet verecek.

AÇILIŞ YAPILDI

Sektörün köklü firmalarından olan ve merkezi Ankarada bulunan Uzman Peyzaj, Sapancada yeni bir fidanlık kurdu. 4 Mayıs Pazar günü geniş bir katılımla açılan Uzman Peyzaj Sapanca Fidanlığı, Yanık Köyü Sevgi Yolu Sokağında hizmet veriyor. Açılışta misafirleriyle tek tek ilgilenen Uzman Peyzaj firma sahibi Murat Cihan: "Uzman Peyzaj olarak 2013te Sapancada kurulan fidanlığımız, Ankara tesislerimizdeki kalite anlayışımızla Sapancanın konum ve iklim avantajlarını birleştirerek geniş bir ürün yelpazesine ulaşmıştır. Sapanca fidanlığımız üretim alanı ve showroom olarak yaklaşık 30 bin metrekare alanda kuruludur. Hem bölgeye has bitkileri, hem birçok özel bodur ibreli ve çalıyı, hem de ithal ve yerli geniş bir ürün yelpazesini bulundurmaktadır. Sapanca fidanlığımız ile hedefimiz; yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize sağlıklı, farklı, kaliteli ürünler sunmaktır." dedi.

 

TEMEL İLKELER

Fidanlığın temel ilkelerinden söz eden Cihan: "Sapanca fidanlığımızdaki üretimimiz yöreye özgü çeşitler olan mavi servi, leylandi, goldrider, batı mazısı, top mazı ve piramit mazı gibi çeşitler yanında ülkemizde üretimi olmayan çok özel berberis, ardıç, bodur bitki ve mazı çeşitlerini kapsamaktadır. Hollanda standartlarında üretilen bitkilerimiz hem birinci sınıf kalitededir hem de uygun fiyatlardan satılmaktadır. Sapanca fidanlığımızın temel ilkeleri; bölgeye özgü bitkileri en kaliteli şekilde üretmek ve rekabetçi fiyatlarda piyasaya arz etmek, bölgeye gelen alıcılara daha farklı ürünler sunmak, genelde yurtdışından ithal edilen özel bitkileri Sapancada ithal ürün kalitesinde üretmek ve daha uygun fiyatlardan satarak ithal bağımlılığını azaltmak ve geniş bir yelpazede, kaliteli ve uygun fiyatlı üretim yaparak dış ülkelere satış yapmaktır." diye konuştu.

 

 

Uzman Landscape Co., as one of the industrys well-established company located in Ankara, founded a new nursery in Sapanca. Chairman of Uzman Landscape Co, Mr. Murat Cihan speaking at inauguration: "Our goal with establishing a nursery in Sapanca is offer to domestic and overseas customers healthy, diverse, high-quality products." He said.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler