GÜMÜŞ, YALOVA GARDEN HEDEF BÜYÜTECEK

GÜMÜŞ, YALOVA GARDEN HEDEF BÜYÜTECEK

Yalova Garden A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa eden Abdullah Okulun yerine Yönetim Kurulu başkanı olarak seçilen Metin Gümüş ve yönetim kurulu üyeleri düzenledikleri basın toplantısıyla Garden A. Ş ‘nin çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gümüş, yönetim kurulu üyeleri Selami Doğancı, Rıza Samast, İsmail Sadım, Özkan Şener, Orhan Veli Doğuşçünün hazır bulunduğu toplantıda "Yalova Garden A. Şye rağbetin her geçen gün arttığını, Yavaş yavaş insanlar burayı bir Pazar olarak da bellemeye başladı." denildi.

Yalova Garden A. Şnin yaklaşık üç yıldır yoğun bir çalışma sürdürdüğünü belirten, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Veli Döğüşçü yaptığı konuşmada; "42 parselimiz var. 42 parselin 36sına fiilen yerleşme gerçekleşti. Arkadaşlarımız burada üretim ve ticaretlerine başladılar. Geriye kalan 6 parselimize de yerleşmeler ve tesis kurulumu devam ediyor. Bu aşamadan sonra bahara kadar %100 doluluğa ulaşmayı hedefliyoruz. Bu sene yapmayı planlıyorduk ancak, seçim dönemi ve ekonomik nedenlerden dolayı gerçekleşmedi. Bu doluluk oranını sağladıktan sonra şölen havasında geçecek bir açılış programı planlıyoruz. İşin tanıtım noktasında da üst noktaya taşıma hedefimiz var." dedi. Yönetim kurulu başkanı Abdulllah Okulun görevinden istifa ettiğini hatırlatan Döğüşçü;"- "Malumunuz Abdullah Bey kardeşimiz görevden ayrıldı. Ticaret Kanunun ilgili hükümlerine göre yönetim kurulu üyeliğinden ayrılan arkadaşımızın yerine yönetim kurulu olarak ilk genel kurulda genel kurulun oylamasına sunmak üzere ortaklarımızdan İsmail Sadımı yönetim kurulu üyeliğine seçtik. Abdullah Beyden boşalan yönetim kurulu başkanlığına da yönetim kurulu üyemiz olarak görev yapan Metin Gümüşü oy birliği ile yönetim Kurulu Başkanlığına seçtik. "dedi.

Yalova Garden A.Şnin faaliyet alanından söz eden Döğüşçü, "Bizim sektörümüz Yalovada üç ana kolda faaliyet gösteriyor. Mevsimlik iç mekan üreticileri, dış mekan dediğimiz ağaç üreticileri ve peyzaj uygulaması yapanlar ve çalı grubu üretimi yapanlar, bunun yanı sıra şehirde de olan diyaloglarımızı canlı ve sıcak tutmak için Çift işi olanları da yönetimde yer almaya özen gösterdik ki çarşının da tavrını bu arkadaşlarımız vasıtasıyla öğrenelim. Malumunuz şehrin içinde faaliyet gösteriyoruz. Şehirden bağımsız hareket etmemiz beklenemez ve doğru da olamaz. " şeklinde konuştu.

 

"İşimizi severek, ileriye taşıyacağımız bir hedefimiz var bizim"

Yönetim Kurulu üyelerinin oy birliği ile yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Metin Gümüş yaptığı konuşmada, "Eski her zaman anılır ama biz Yalova Gardenı daha iyi yerlere getirmenin peşindeyiz." Dedi. Gümüş; "Buradaki yapıyı kurulduğu günden beri en iyi şekilde görevde olan arkadaşlarımız bugünlere taşıdık yine görevin içindeyiz, burada 40 arkadaşımız var hepsi her gün başkan olabilir, hepsi başkan değerindedir. Çalışmaları bundan sonra da en iyi şekilde gurup olarak, yönetim olarak, arkadaşların sorumluluğunu bilerek, işin sorumluluğunu bilek süreci bundan sonra da en iyi şekilde sürdüreceğiz. Hiçbir eksiklik oluşturmadan, hiçbir şeye taviz vermeden sadece işimizi yapacağız. Dışarıdan gelen seslere biz hiçbir zaman kulak vermedik ama dikkate de almadık değil, her şeyden ders çıkarmasını bugüne kadar bildik, bundan sonra da devam edeceğiz. Biz işimizi yapıyoruz ve bundan sonra da işimizi yapmaya devam edeceğiz. En iyi şeyleri yapıp bir değer olan Yalovaya, bu işte zaten Yalovanın bir değeri bugüne kadar taşıdık, bundan sonra Yalovanın ismiyle beraber daha da büyüyecek. Firmamız büyük, çalışanları, işleri büyük, emekler çok büyük çünkü buraya herkes işini değil, yüreğini koyuyor. 40 arkadaş, birlikteliği kolay değil, zorlukları da var ama biz bu zorlukları zaten aştık. Herkes bundan sonra para kazanmaya başlayacak. Bu geçirdiğimiz yıl hakikaten çok sıkıntılı oldu ama bundan sonra ki dönemi çok iyi değerlendirip, bize dönüşlerini kendi uğraşlarımızla ileriye doğru taşıyacağız. Verdiğimiz sözler, ettiğimiz taahhütler hepsi şu anda arkadaşlarımız tarafından yerine getirildi, bundan sonra da yerine getirilmeye devam edecek. Bundan sonra amaç; hem işimizi güzel yapmak hem de bundan sonra para kazanmak, huzur içinde topluluğu bozmadan, çatıya zarar vermeden, Yalovaya zarar vermeden çalışmak olacaktır. Burada çok gurur verici gelişmeler oluyor, yabancı misafirlerimiz Fuara katıldı. Bizim buranın İtaya ile aynı seviyeye geldiğini söylediler bizde mutlu olduk. Çünkü yaptığınız çalışmayı size dışarıdan anlattıkları zaman ne kadar güzel çalışma yaptığınızı anlıyorsunuz. Yavaş yavaş insanlar burayı bir Pazar olarak da bellemeye başladı. Buraya rağbet daha fazla artmaya başladı, ileriye doğru daha güzel olacağını biliyoruz. Yeter ki üretimde bir arada, aynı birliktelikte, aynı kararlılıkla devam edelim. Bu işin güzelliği yaptıkça, keyif aldıkça ve işi sevdikçe oluyor. İşi sırf para kazanmak için yaptığınız zaman aynı başarıyı ileriye doğru getiremezsiniz. İşi severek ileriye taşıyacağımız bir hedefimiz var bizim, bu hedefe tam ulaşmış değiliz ama oraya doğru yürüyoruz, en yüksek yere de çıkarmanın hedefindeyiz. Türkiyenin bir değeri olan Garden A.Ş, şu anda Türkiyenin her yerinde konuşulan, imrenerek bakılan bir yapı oldu. Reklamımızı biz değil dışarıdakilerin yapmasını istiyoruz. Eski her zaman anılır ama biz Yalova Gardenı daha iyi yerlere getirmenin peşindeyiz."dedi.

Rusya ile yaşanan krizi de değerlendiren Gümüş, "bizim Yalova bölgesinden Rusyaya çok fazla gönderimiz yoktu, dolaylı gönderimimiz oluşuyordu. Diğer ülkelerle bir sıkıntı yok, Azerbeycan, Türkmenistan, Gürcistan bu ülkeler arasında bir sıkıntımız oluşmuyor." İfadelerini kullandı.   

 


Paylaş: 

Diğer Haberler