SEVGİYE UZANAN ELLER FİDANLARLA BULUŞTU

SEVGİYE UZANAN ELLER FİDANLARLA BULUŞTU

Adana Valiliği ile Orman Bölge Müdürlüğünün müştereken yürüttüğü Sevgiye Uzanan Eller Projesi kapsamında ‘ Sevgi Çocukları Ormanında her yıl geleneksel hale getirilen dikim ve bakım etkinliği düzenlendi. İlimiz genelinde özellikle yoğun göç alan gecekondu bölgelerindeki ilköğretim çağında bulunan çocuk ve gençleri değişik dallarda sportif ve kültürel faaliyete yönelterek bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı bir hale gelmelerini sağlamak, aralarında kaynaşma ve bütünleşmeyi arttırmak amacıyla, tamamen hayırsever kişi, kurum ve kuruluşlarca finanse edilen ‘Sevgiye Uzanan Eller Projesi  ile TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi park alanı yanında bulunan ormanlık alana, 3 Mart 2011 tarihinde ilk fidanlar dikilmişti.

Projenin 9. Dönemine devam eden öğrencilere ağaç sevgisini kazandırmak amacıyla ağaçların bakımı, sulanması ve kuruyanların yerine yenisinin dikilmesi için düzenlenen etkinliğe Seyhan Gülbahçesi Orta Okulu, Seyhan Abdurrahim Karakoç İlkokulu  ve Seyhan Toros Ortaokulundan toplam  250 öğrenci katıldı.

Törene, Vali  Yardımcısı Halis Arslan, Çukurova Kaymakamı Dr Mehmet Ali Özkan, Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, Diğer Kamu Kurumlarının Amirleri ve Okul yöneticileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Vali Yardımcısı Halis Arslan, "Sevgiye Uzanan Eller Projesi 2011 yılında başladı, her yıl bu etkinlikle diktiğimiz fidanların bakımını sizlerle birlikte yapmaya devam edeceğiz, kuruyan fidanların yerine yenilerini dikeceğiz, fidan dikmek ve ağaç yetiştirmek çok önemli, ancak sizlerde sevgi çocukları ormanının birer fidanısınız, bizler için çok değerlisiniz, sizleri sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Bölge Müdürü Acer ise," Sevgiye Uzanan Eller Projesi ile geçen yıl burada tanıştım, geçen yılki faaliyetimize Suriyeli çocukları da dahil etmiştik, dikim etkinlikleri bizim için çok önemli, ancak özellikle geleceğimizin teminatı çocukların içinde bulunduğu etkinliklere katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum, son günlerde Mavi Çocuk Utku Hatıra Ormanı, Adyar işbirliği ile Yetimler Ormanı etkinliklerini düzenledik ve bugünde sizlerle Sevgi Çocukları Ormanı etkinliği için buradayız, bu sevgi ormanını, sevgi çocukları ormanının birer fidanı olan siz değerli çocuklarımıza emanet ediyorum, ayrıca bu tür etkinliklerde bizlerden desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Hüseyin Avni Çoşa ve Vali Yardımcımız Halis Arslana çok teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinlikte Vali Yardımcısı Arslan ve Kaymakam Özkan Sevgi çocuklarıyla birlikte ‘Sevgi Çocukları Ormanında fidan diktiler. Daha önceden dikilmiş olan fidanların bakımları da sevgi çocukları tarafından gerçekleştirildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler