Sıra Dışı Tasarımlar

Meriç Tekinmeriç Peyzaj Tasarım Grubu Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde ve yurtdışında peyzaj tasarım, uygulama, danışmanlık ve proje yönetimi hizmetleri veriyor.

Sıra Dışı Tasarımlar

Meriç Tekinmeriç Peyzaj Tasarım Grubu 2004 yılında kuruldu. Kişiye özel projelerden bölgesel ölçekli projelere kadar tüm çalışmalarda mükemmel ve çağdaş peyzaj tasarımı ile çevresel planlamanın birleştirilmesi amaçlanıyor. Proje bazında detaylı ve özel çalışmaları, problemlerin teknik çözümlerdeki hassasiyet ve bilgi birikimi, yeni malzeme ve teknikler konusunda güncel haberleri sürekli takibi sunucu, müşterilerine tasarım, uygulama, danışmanlık ve proje yönetimi konusunda sunduğu alternatif önerilerle Meriç Tekinmeriç Peyzaj Tasarım Grubu, pek çok büyük ve önemli projeye imza attı.

 

 

mt

 

 

 

Ulusal ve Uluslararası Tasarımlar

Meriç Tekinmeriç Peyzaj Tasarım Grubu Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde ve yurtdışında peyzaj tasarım, uygulama, danışmanlık ve proje yönetimi hizmetleri veriyor. Bu çalışmalar oteller, evler, villalar, siteler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, restoranlar, yol kavşak ve refüj düzenlemeleri gibi birçok alanı kapsıyor. Binalar dışında kalan tüm açık alanları ve peyzaj yapılarını tasarlayan firma aynı zamanda bahçe mobilyaları, aydınlatma elemanları gibi uygulamaya özel ürünlerin de tasarımı konusunda çalışmalar yürütüyor. Burada detaylı şekilde incelenen proje İzmir'de hayata geçirilen Çeşme Villa Peyzaj projesidir.

 

 

mt

 

 

 

Sade ve Modern Çizgiler

İzmir Çeşme'de bulunan villa bahçesi için peyzaj projesinde genel konsept olarak, sade ve modern çizgiler ile alanın kademeli yapısına uyumlu bir tasarım yaratmak amaçlandı. Farklı kotlarda yer alan bahçeler ve kullanım alanları için eşsiz manzara ile uyumlu bir şekilde, ev sahiplerinin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çekici bir tasarım ortaya çıkarıldı. Peyzaj tasarımı için seçilen her şeyin merkezi şemayı tamamlamasını ve bir işleve hizmet etmesini sağlamak için peyzajdaki birimler arasında karakter tutarlılığı olmasına dikkat edildi. Tasarımın odak noktası, tüm dengeyi oluşturan parçalar arasında bahçenin yatay ve düşey unsurları arasında bir uyum oluşturmaktır.

 

 

mt

 

 

 

 

Doğayla Bütünleşen Tasarım

Üst kotta yer alan ana girişten villaya giden yol boyunca, modern bir biçimsel üslupla, katmanlı bitkiler kullanılarak konut girişine ulaşılmaktadır. Villanın girişinde su elemanları, heykeller ve özel bitkiler kullanılarak daha çekici ve davetkar bir giriş tasarımı düşünüldü. Bu kotta ayrıca ev sahibinin isteği doğrultusunda açık mutfak alanı ile eşsiz deniz manzarasını bütünleyecek şekilde farklı konseptte oturma alanları tasarlandı.

 

 

 

mt

 

 

Eşsiz Deneyim

Alt kottaki bahçe için ise, yüzme havuzu, kış bahçesi, barbekü ve yemek alanı gibi kullanımları içeren; daha egzotik ve tropikal bitkilerin yer aldığı, ev sahibinin çeşitli etkinlik ve davetler için de kullanabileceği bir alan tasarlandı. Başlangıçta dikkat çeken bahçe öğelerini kullanarak bahçede vurgu yaratmak ve bahçeyi ilginç bir deneyime dönüştürmek amaçlandı.


Paylaş: 

Diğer Haberler