Yaşam ve Eğlence Merkezi Peyzaj Projesi

Yosun Peyzaj tarafından peyzaj projesi yürütülen Bursa Nilüfer’de şehirle iç içe konumuyla bünyesinde birçok seçkin markaları ve eğlence mekânı bulunduran, modern mimari ve peyzaj tasarımıyla Bursa’ya yeni bir soluk katıyor.

Yaşam ve Eğlence Merkezi Peyzaj Projesi

Bursa Nilüfer’de şehirle iç içe konumuyla bünyesinde birçok seçkin markaları ve eğlence mekanı bulunduran, modern mimari ve peyzaj tasarımıyla Bursa’ya yeni bir soluk ve heyecan katması amacıyla planlanmış projeye imza attık. 55.000 metrekare hizmet alanı 26.000 metrekare peyzaj alanı ve 1.000 araçlık kapalı otoparkı, kafe, restoranları, gece kulübü ve eğlence mekanları ile her yaş ve kültüre uygun ziyaretçilerinin vakit geçirebileceği yaşam ve eğlence merkezi olarak hizmet vermektedir.

Yosun Peyzaj olarak, keyifle yürüttüğümüz konsept projelerimizden birine imza attık. Projede arazinin eğimine uygun kotlamalar yapılarak satış birimleri, dikey bahçe, süs havuzları, su aynaları, dekoratif aydınlatmalar, çocuk macera alanı, dinlenme alanları, mimariye uygun üst örtü öğeleri, modern kentsel donatı elemanları ile engellilere uygun tasarlanmış bir yaşam ve eğlence merkezi olarak kullanıma sunuldu.Peyzaj alanı içerisinde değişik fonksiyonların yer alacağı ve mevsimine göre; satış birimleri, buz pisti, tören alanı, eğlence alanı, mini konser alanı olarak birçok farklı aktiviteye uygun olarak tasarlandı ve sayısız farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Bitkisel tasarımda, bölgenin iklimine uygun dekoratif çeşitli süs bitkileri tercih edilerek, bölgenin doğal bitki örtüsü ile uyumlu tasarım hedeflenmiştir. Bu kapsamda; ana aksları belirleyen saksı içinde alle ağaçlar, koku ve renk bahçeleri, mekanları birbirinden ayıran seperatör çit bitkileri, saksı içinde dekoratif bitkiler, süs havuzu içinde kaligrafik gövdeli soliter bitki, oturma basamakları yanında set set çiçekliklerden sarkan renkli çalılar ve cazibe noktası haline getiren tamamen kırmızı yapraklı ve çiçekli özel tür bitkilerle tasarlanmış kırmızı bahçe tasarlanarak uygun bitkiler kullanılarak hayata geçirildi.

Konfordan ödün vermeden tasarlanarak peyzaj ve insanın en uygun şartlarda buluşturulması sağlanmıştır. Planın karakteri ile yapılan peyzaj tasarımları ilişkilendirilerek, ziyaretçiler için rahat ve huzur veren bir dinlenme ortamı oluşturulması amaçlanmıştır. Farklı ve modern mimarisine uygun peyzaj konseptiyle yepyeni ve heyecan verici bir yaşam merkezi olarak planlanmıştır.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler